Genel Bilgiler

Biyografi

Prof. Dr. Kerem Şenel, FRM

1970 yılında Ankara’da doğdu. Orta öğrenimini 1988 yılında Ankara Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Burslu olarak girdiği Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden 1992 yılında üstün şeref öğrencisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans eğitimi için gittiği A.B.D.’nde “Carnegie Mellon University”den “Master of Science in Industrial Administration” derecesi alarak 1994 yılında Türkiye’ye döndü.

Körfezbank Yatırım Bankacılığı Araştırma ve Kurumsal Finansman bölümlerinde uzman ve yönetici olarak çalıştı. 1996-1998 yılları arasında, Körfezbank ve daha sonra Körfezbank’ın aracı kurumu olarak faaliyet gösteren Körfez Yatırım’ın liderlik ettiği birçok başarılı hisse senedi halka arzı gerçekleştirdi. 1999 yılı içerisinde vatani görevini tamamladıktan sonra, sırasıyla İktisat Yatırım ve Kent Yatırım’da Kurumsal Finansman ve Kurumsal Pazarlama bölümlerini kurdu ve yönetti.

2001 yılında, “Tüketim-Bazlı Model Yardımıyla Hisse Senedi Veriminin Risksiz Faiz Oranını Aşan Kısmının Açıklanması ve Türk Para ve Sermaye Piyasalarında Bir Araştırma” konulu tezi ile İstanbul Üniversitesi’nden doktora derecesi aldı.

2006-2012 yılları arasında Elginkan Grubu’nda CFO olarak görev yaptı.

2001 yılından bu yana Galatasaray Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, Işık Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Koç Üniversitesi’nde yarı zamanlı ve tam zamanlı öğretim üyeliği görevlerinde bulundu. Halen İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’da tam zamanlı öğretim üyesi olarak görev yapmaktadır.

Bireysel Emeklilik Fon Yönetimi, Portföy Yönetimi, Risk Yönetimi, Reasürans ve Katastrofik Tahviller, Mali Tablo Verilerinin Değer İlişkisi, Şirket Değerlemesi ve Reel Opsiyonlar konularında akademik çalışmaları bulunmaktadır.

Global Association of Risk Professionals üyesi olan Şenel, 2004 yılında FRM (“Certified Financial Risk Manager”) ünvanını almıştır.

Kurum Bilgileri

Birim
Sağlık Bilimleri Fakültesi
Bölüm
Sağlık Yönetimi Bölümü
Ana Bilim Dalı
Hastane İşletmeciliği Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
keremsenel@iuc.edu.tr
Web Sayfası
http://profil.istanbulc.edu.tr/tr/p/keremsenel
İş Telefonu
+90 212 414 1500
Ofis
B-1/10
Posta Adresi
İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Zuhuratbaba Mahallesi, Demirkapı Cad. Karabal Sk. Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Bahçesi içi, 34147 Bakırköy/İstanbul