Genel Bilgiler

Biyografi

Dr.Öğr.Üyesi Hilal Uysal, 15.03.1971 yılında Gölcük’te doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Gölcük ve Karamürsel’de tamamlamış, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Yüksekokulundan mezun olmuştur. 1993-2003 yılları arasında International Hospital Koroner Yoğun Bakım Hemşiresi olarak çalışmıştır. 2003 yılında itibaren İstanbul Üniversitesi Florence Nightingale Hemşirelik Yüksek Okulu öğretim elemanı olarak göreve başlamıştır. 2004 yılında İ.Ü.Sağlık Bilimleri Enstitüsü İç Hastalıkları Hemşireliği alanında yüksek lisans, 2009 yılında İ.Ü.Sağlık Bilimleri Enstitüsü İç Hastalıkları Hemşireliği alanında doktorasını tamamlamış ve 2013 yılında İ.Ü.Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalında Yardımcı Doçent ünvanını almıştır.

İlgi alanları kardiyovasküler hemşirelik, koroner yoğun bakım hemşireliği, kardiyopulmoner rehabilitasyon, kardiyovasküler hastalarda eğitim ve danışmanlık, kardiyak arrest, temel ve ileri kardiyak yaşam desteğidir. Türk Kardiyoloji Derneği (TKD) Kardiyovasküler Hemşirelik ve Teknisyenlik Çalışma Grubu, Council on Cardiovascular Nursing and Allied Professions, European Association for Cardiovascular Prevention and Rehabilitation (EACPR), European Association of Percutaneous Cardiovascular Interventions (EAPCI), Acute Cardiovascular Care Association (ACCA) üyesidir. Aynı zamanda TKD Kardiyovasküler Hemşirelik Dergisinde Editör Yardımcısı, Türk Kardiyoloji Derneği Yönetim Kurulu Alt Birimleri: Kardiyovasküler Rehabilitasyon ve Spor Kardiyolojisi Alt Kurulu Üyesidir.

Hilal Uysal’ın SCI, SSCI, AHI ve benzeri yayınlar listesinde yer alan Uluslararası Bilimsel Dergilerde yayınlanan 5 yabancı dilde, Ulusal hakemli dergilerde yayınlanan 13 Türkçe özgün çalışması vardır. Kardiyovasküler hemşirelik alanında bireysel olarak birçok kurs, projelerde görev almış, mesleki sertifikaları almaya hak kazanmıştır.

Kurum Bilgileri

Birim
Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi
Bölüm
Hemşirelik Bölümü
Ana Bilim Dalı
İç Hastalıkları Hemşireliği Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
hilaluysal@istanbul.edu.tr
Web Sayfası
http://avesis.istanbulc.edu.tr/hilaluysal/katalog
İş Telefonu
+90 212 440 0000 Dahili: 27028
Fax Telefonu
+90 212 224 4990
Ofis
İÜC Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi İç Hastalıkları AD No 82 kapı no:4
Posta Adresi
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Florence Nightingale Hemşirelik Fakültesi Abide-i Hürriyet cad. Şişli İstanbul