Genel Bilgiler

Biyografi

1992 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbulTıp Fakültesi'nden mezun olan Prof. Dr. Bülent Önal, Üroloji ihtisasını 2002 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında tamamlamıştır.

 

Üroloji eğitimi sırasında Nefroloji rotasyonu için 3 ay süreyle Guy’s & St. Thomas’s Hospital, Renal Transplantation and Nephrology Department, London, UK’de bulunan Prof. Dr. Bülent Önal, daha sonra TÜBİTAK Bursu ile 1 yıl Albany Medical College, NY-USA, Üroloji Departmanı’nda Dr. Barry Kogan ve aynı süre içerisinde Albany College of Pharmacy’de Dr. Robert Levin ile birlikte mesane patofizyolojisi üzerine deneysel çalışmalar yaptı. İkinci kez TÜBİTAK Bursu ile Harvard Medical School’da Pediatric Urological Robotic Surgery’ de 1 yıl Robotik cerrahi eğitimi alan Prof. Dr. Bülent Önal, burada yaptığı Veziko-Üreteral Reflu Hastalığı’nın genetik temeli üzerine çalışmayla 2011 Amerikan Academy of Pediatrics’ten en iyi klinik çalışma ikincilik ödülünü ve 2012 Sedat Simavi Sağlık Bilimleri ödüllerini aldı.

 

Avrupa Üroloji Board Sertifikası sahibi olan Prof. Dr. Bülent Önal, Amerikan Üroloji, Avrupa Üroloji ve Avrupa Çocuk Ürolojisi Derneği’nin aktif üyesidir. 

 

Prof. Dr. Bülent Önal, halen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Üroloji Anabilim Dalı’nda çalışmaktadır. Robotik Ürolojik Cerrahi, Ürolojik Kanserler, Endoürolojik Cerrahi (Robotik/ Laparoskopik, URS, Fleksible URS, PCNL), Böbrek taş hastalığı ve Çocuk Ürolojisi ile ilgili hastalıkların  tedavilerine başarıyla devam etmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi
Bölüm
Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü
Ana Bilim Dalı
Üroloji Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
bulent.onal@istanbul.edu.tr
Web Sayfası
http://avesis.istanbulc.edu.tr/bulent.onal/
Cep Telefonu
+90 543 795 5564
İş Telefonu
+90 212 414 3000 Dahili: 63106
İş Telefonu
+90 212 230 4300