General Information

Biography

Prof. Dr. Burçin Acar Şeşen, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Bölümü Kimya Eğitimi Anabilim Dalı’nın Lisansla Birleştirilmiş Tezsiz Yüksek Lisans Programı’ndan 2003 yılında mezun olmuştur.

Aynı yıl, aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Enstitüsü Kimya Eğitimi Doktora Programı’nda başladığı doktora eğitimini 2008 yılında tamamlamıştır. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak göreve başlamış ve 2013 yılında Kimya Eğitimi Bilim Dalı’nda Doçent, 2019 yılında ise profesör unvanlarını almıştır. Prof. Dr. Burçin Acar Şeşen’in genelde fen, özelde ise kimya eğitimine yönelik gerçekleştirdiği ve özellikle kavram öğrenimi, işbirlikli öğrenme, probleme dayalı öğrenme ve sorgulamaya dayalı öğrenme gibi aktif öğrenme yöntem ve tekniklerine odaklandığı uluslararası ve ulusal indeksli dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel makalesi, ulusal kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır. Halen İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Institutional Information

Unit
Hasan Ali Yucel Faculty of Education
Department
Department of Mathematics and Science Education
Program
Department of Science Education

Contact

Other Email
bsesen@iuc.edu.tr
Web Page
http://avesis.istanbulc.edu.tr/bsesen/
Office Phone
+90 212 866 3700 Extension: 43441
Office
HAYEF B2 BLOK B234 NOLU OFİS
Address
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Büyükçekmece Yerleşkesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi B2 Blok B234 nolu ofis Alkent 2000 Mah. Yiğittürk Cad. No:5/7 Büyükçekmece/İSTANBUL