Genel Bilgiler

Biyografi

Prof. Dr. Burçin Acar Şeşen, Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Bölümü Kimya Eğitimi Anabilim Dalı’nın Lisansla Birleştirilmiş Tezsiz Yüksek Lisans Programı’ndan 2003 yılında mezun olmuştur.

Aynı yıl, aynı üniversitenin Eğitim Bilimleri Enstitüsü Kimya Eğitimi Doktora Programı’nda başladığı doktora eğitimini 2008 yılında tamamlamıştır. 2008 yılında İstanbul Üniversitesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı’nda Yardımcı Doçent olarak göreve başlamış ve 2013 yılında Kimya Eğitimi Bilim Dalı’nda Doçent, 2019 yılında ise profesör unvanlarını almıştır. Prof. Dr. Burçin Acar Şeşen’in genelde fen, özelde ise kimya eğitimine yönelik gerçekleştirdiği ve özellikle kavram öğrenimi, işbirlikli öğrenme, probleme dayalı öğrenme ve sorgulamaya dayalı öğrenme gibi aktif öğrenme yöntem ve tekniklerine odaklandığı uluslararası ve ulusal indeksli dergilerde yayımlanmış çok sayıda bilimsel makalesi, ulusal kitap ve kitap bölümleri bulunmaktadır. Halen İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalı’nda öğretim üyesi olarak görevini sürdürmektedir.

Kurum Bilgileri

Birim
Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi
Bölüm
Matematik ve Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü
Ana Bilim Dalı
Fen Bilgisi Eğitimi Ana Bilim Dalı

İletişim

E-posta
bsesen@istanbul.edu.tr
Web Sayfası
http://avesis.istanbulc.edu.tr/bsesen/
İş Telefonu
+90 212 866 3700 Dahili: 43441
Ofis
HAYEF B2 BLOK B234 NOLU OFİS
Posta Adresi
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Büyükçekmece Yerleşkesi Hasan Ali Yücel Eğitim Fakültesi B2 Blok B234 nolu ofis Alkent 2000 Mah. Yiğittürk Cad. No:5/7 Büyükçekmece/İSTANBUL