İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
ISI Indekslerinde Taranan Dergilerde Yayımlanmasına Rağmen Henüz Web Of Science Veritabanında Taranmayan Yayınların Sisteme İşlenmesi

Üniversitemizde, araştırmacıların kadro işlemleri ve diğer bazı idari süreçler için AVESİS sisteminde yer alan bilgilerle üretilen özgeçmiş dosyasına veya faaliyet raporuna ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu kapsamda, ISI Indekslerinde taranan dergilerde yayımlanan bilimsel yayınların Web Of Science (WOS) sorgulama servisi kullanılarak araştırmacı alanlarına eklenmesi gerekmektedir. Ancak, bu dergilerdeki yayınların WOS veritabanına eklenmesi genellikle yayınlanmalarından itibaren belirli bir süre sonra gerçekleşebilmektedir.

Muhtelif idari işlemler için bilimsel yayınlarını sisteme eklemesi gereken araştırmacıların, ilgili yayınları henüz WOS veritabanına eklenmemiş ise, bu yayınlarını manuel olarak sisteme eklemeleri ve yayınlarını eklerken WOS erişim numarası alanına geçici olarak WOS:000000000000000 değerini girmeleri gerekmektedir.

Ancak, ilgili yayınlar WOS veritabanına eklendiğinde AVESİS’e manuel olarak girilen yayın kayıtlarının silinerek, yerine ilgili servisten yapılacak sorgulama ile yayın kayıtlarının yeniden oluşturulması beklenmektedir.

Geri Okunma Sayısı: 4254
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2020
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa BAP Koordinasyon Birimi