İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
ISI endeksli yayınların sisteme girişinde hatalı WOS numarası kullanımı

Değerli araştırmacılarımız,

AVESİS sisteminde bazı araştırıcıların ISI endekslerinde çıkan yayınlarının sisteme girişinde örnek olarak verilmiş WOS numarasını kullanarak manuel giriş yaptıkları belirlenmiştir. Bu nedenle BYP veya YÖP proje başvurularında araştırıcılara yayınların başka bir kişi tarafından kullanılmış olduğu uyarısı çıkmaktadır.  Sistem üzerinden bu örnek WOS numarası kullanılarak girilmiş olan yayınlardan WOS numaraları kaldırılmıştır. Dolayısı ile proje başvurularında kullanılması engellenmiş durumdadır. Sistemdeki örnek WOS numarasını kullanan araştırıcıların ve hangi yayınlarda kullandıkları aşağıdaki linkten ulaşabileceğiniz listede verilmiştir.

BYP veya YÖP projelerine başvuru yapacak olan araştırıcıların web of science yayın ekleme fonksiyonunu kullanarak çıkmış olan yayınlarını sisteme otomatik yayın arama ve ekleme fonksiyonunu kullanarak girmeleri gerekmektedir. Manuel olarak gerekli alanları doldurarak yapılmış yayın bilgisi girişleri BAP otomasyonu tarafından görülmemektedir.

Bu şekilde hatalı yayınların düzeltilmesi otomasyon sisteminin sağlıklı çalışabilmesi açısından çok önemlidir. Hatalı bilgilerin acilen düzeltilmesi gerekmektedir.

Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

WOS_hatalı_yayin.pdf

Geri Okunma Sayısı: 4589
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2020
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa BAP Koordinasyon Birimi