İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa
Akademik Veri Yönetim Sistemi
Duyurular
Araştırmacı Bilgilerindeki Eksikliklerden Kaynaklanan Sorunlar

Akademik Veri Yönetim Sistemi (AVESİS)’inde bulunan araştırmacı bilgileri üniversitemiz Personel Otomasyonu Sisteminden alınmaktadır. Bu nedenle, bazı araştırmacıların AVESİS sistemi verilerinde hata bulunması veya sisteme giriş yapamamaları gibi sorunlar araştırmacıların Personel Otomasyonu bilgilerindeki eksiklik veya hatalı verilerden kaynaklanmaktadır.

Araştırmacıların AVESİS sistemini sorunsuz bir şekilde kullanabilmeleri için unvan, adı, soyadı, birim, bölüm, anabilimdalı, sicil numarası, TC Kimlik Numarası, kurumsal e-posta adresi (@istanbul.edu.tr uzantılı) gibi bilgilerinin doğru ve eksiksiz bir şekilde Personel Otomasyonu Sisteminde mevcut bulunması gerekmektedir.

Ayrıca Rektörlük tarafından kadrolarının bulunduğu birim dışında başka bir birimde görevlendirilmiş olan araştırmacıların ise görevlendirildikleri birim, bölüm ve anabilimdalı bilgilerinin de Personel Otomasyonunda kayıtlı bulunması gerekmektedir.

Bilgilerinde eksiklik veya hata bulunan ya da sisteme giriş yapamayan araştırmacıların bağlı bulundukları birimin Personel Bürosuna müracaat ederek Personel Otomasyonundaki kişisel bilgilerinin düzeltilmesini sağlamaları gerekmektedir.

Personel Otomasyonundaki bilgileri doğru ve eksiksiz olmasına rağmen AVESİS’e giriş yapamayan veya bilgi girişlerinde sorun yaşayan araştırmacıların ise AVESİS üzerinden veya aves@istanbul.edu.tr adresine e-posta yoluyla yaşanan sorunu iletmeleri önemle rica olunur.

 

Geri Okunma Sayısı: 3626
Akademik Veri Yönetim Sistemi | All Rights Reserved | Abis Teknoloji © 2020
İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa BAP Koordinasyon Birimi